Gdzie zjeść w Kielcach

restauracje w kielcach

Podczas wszelkich wycieczek jakie odbywam wraz z rodziną, oprócz zwiedzania fajnych miejsc lubię próbować lokalnych specjalności i ogólnie lubię poznawać nowe restauracje. Na co dzień mieszkam w Kielcach i też od czasu do czasu lubię wyskoczyć zjeść coś na miasto. Jednak gdzie zjeść w Kielcach, aby nie żałować? No cóż to jednak trudne pytanie.

Kielce, jak przystało stolicy województwa, mają ogromne aspiracje. Niestety za nimi nie idą w parze działania. Gospodarki praktycznie nie ma. Młodzi ludzie jak mają możliwość to uciekają do większych i lepiej zarządzanych miast. Na miejscu zostają więc najbardziej zagorzali lokalni patrioci oraz ci co mimo wszystko umieją sobie dać radę.

Ze względu na specyficzny układ Kielc, który spowodował, że główny deptak świeci pustkami, trudno znaleźć jakąkolwiek restaurację. Gdzie zatem można zjeść w Kielcach, żeby poznać nowe fajne smaki lub po prostu żeby się najeść fajnej jakości daniami?

Droższe restauracje

To wszystko zależy od zasobności twojego portfela. Jeżeli nie patrzysz na ceny to polecam:

  • La Cucina – włoska restauracja w Kielcach, jednak w takim miejscu, że wszędzie jest daleko, a mimo wszystko w weekendy stoliki trzeba rezerwować. Warto zaznaczyć, że w restauracji można organizować imprezy zamknięte. Barman w Kielcach i La Cucina to jest to!
  • Promenada Solna – co prawda w skład Promenady Solnej wchodzi kilka restauracji, jednak polecam każdą z nich. Jest to modne miejsce w Kielcach, jednak tym razem w parze z modom idzie jakość.

I jeżeli chodzi o restauracje to właściwie wszystko.

Street food

Przejdźmy teraz do tak zwanego street foodu. Nie mam na myśli food-trucków, a jedzenie uważane za proste, a więc pizzę, burgery itp.

restauracje w kielcach
Pizza i Kielce to świetne połączenie

Tutaj wybór jest naprawdę ogromny. Z oczywistych powodów odrzucam wszystkie sieciówki, bo tak jedzenie nawet najlepsze smakuje tak samo w Sanoku, Łęcznej i Wrocławiu. Skupię się tylko na kieleckich firmach o lokalnym zasięgu.

Wśród pizzerii wyróżniają się:

  • Pieprz i Bazylia – tradycyjna włoska pizza z pieca opalanego drewnem,
  • Pod trójką – świetna tradycyjna włoska pizza,
  • Del Favero – kanapki na ciepło po włosku. Sami wypiekają bułeczki i ogólnie jest fantastycznie.

Tańsze restauracje i jadłodajnie

I teraz dochodzimy do tańszych restauracji i jadłodajni. Wbrew pozorom mamy tutaj ogromny wybór, a jakość stoi na najwyższym poziomie.

  • Sao Mai – inaczej zwana U Pana Mijagi. Jest w Kielcach odkąd pamiętam, a to musi o czymś świadczyć. Jak wskazuje nazwa przygotowują dania kuchnia Azjatyckiej,
  • Kom Viet – znowu orientalne smaki, tym razem jednak restauracja specjalizuje się w kuchnie Wietnamskiej,
  • Pastelowa – osiedlowa jadłodajnia o świetnym klimacie i bardzo smacznym jedzeniu. A jako, że jadłodajnia to i ceny bardzo przystępne.
  • Bistro na bogato – tak jak wskazuje nazwa – porcje są na bogato! Ceny na każdą kieszeń. Czasem zdarza im się przesolić zupę.
  • Markowe bistro – kolejna osiedlowa jadłodajnia o wysokiej jakości daniach oraz atrakcyjnych cenach.
restauracje w kielcach
Kuchnia azjatycka w Kielcach stoi na wysokim poziomie

Jak więc widać, jest gdzie zjeść w Kielcach. Możesz wybierać, ale raczej w restauracjach na każdą kieszeń. Jeżeli chcesz zjeść tatar z kangura lub sałatkę z napletka walenia, to niestety nie znajdziesz tutaj takiego menu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *