Barman na wesele

barman na wesele

No i stało się! Politycy odblokowali możliwość prowadzenia działalności gospodarczej dla całej gastronomii. Nie tylko restauracje przeżywają oblężenie, ale w pierwszej kolejności wolnych terminów brakuje na wesela. Każdy chce, aby jego wesele było wyjątkowe. Barman na wesele to już żadna atrakcja, a jedynie konieczność.


Każda młoda para chce, aby ich wesele było wyjątkowe, a goście weselni wspominali je jeszcze na łożu śmierci. Z tego powodu coraz więcej firm powstaje właśnie po to, aby umożliwić młodym wyróżnienie się z tłumu.

Barman na wesele

Jeszcze 10 – 15 lat temu nikt nie słyszałem o takich rzeczach jak barman na weselu. Tymczasem już od kilku lat, barman to niezbędna podstawa każdego udanego wesela.

Jednak trzeba mieć na uwadze, że barman barmanowi nie równy. Są barmani, którzy wyczuli możliwość zarobienia pieniędzy i mimo, iż nie umieją nic więcej poza kilkoma podstawowymi drinkami to oferują swoje usługi na wesela. Z drugiej strony skali są barmani, którzy skończyli specjalne kursy przygotowujące ich do bycia barmanem. Oni oprócz drinków robią również pokazy, a więc rzucanie butelką.

Niestety na pierwszy rzut oka trudno odróżnić jednych od drugich, dlatego aby to zrobić trzeba udać się z nimi na rozmowę. Trzeba poprosić o udostępnienie jakiś materiałów z wesel, które oni obsługiwali. Każdy szanujący się barman będzie miał przygotowany filmik promocyjny, w którym na pewno będzie widać jak włada latającymi butelkami z drogą wódką. Jeżeli takiego filmiku nie będzie to jest to pierwszy punkt, który powoduje, że powinna nam się zapalić lampka ostrzegawcza.

Jeżeli chodzi o barman na wesele w Kielcach to ze swojego doświadczenia mogę polecić Bar WOW. Miałem przyjemność być na weselu, które obsługiwał. Oczywiście nie obyło się bez specjalnego pokazu żonglerki butelkami, podczas której zrobił kilka pysznych drinków. Na koniec urządził konkurs, którego nagrodą było 0,5 schłodzonego napoju.

barman na wesele
Drinki ozdobione jadalnymi kwiatami

No i najważniejsze! Barman z Baru WOW jest osobą, której trudno niepolubić. Ze wszystkimi rozmawia, robi sobie zdjęcia i wiecznie jest uśmiechnięty. Niby barman, a jednak robi różnicę.

Niepowtarzalne drinki

Barman to artysta, który potrafi sobie wyobrazić smak na podstawie wcześniejszych doświadczeń i smaków jakie poznał. Barman z Bar WOW jest takim artystom.

Oprócz podstawowych drinków, które serwują wszyscy, na specjalne zamówienie serwował również autorskie drinki. Mleko do wódki? Niby nie pasuje, a jednak ten gość to połączył! A może coś tak niepowtarzalnego jak drinki z yerba mate? Proszę bardzo! Są w jego repertuarze.

A może jakiś drineczek dla dzieci lub osoby niepijącej? Nic trudnego! Drink z ciekłym azotem parujący jakby był z piekła rodem? No spoko, da się zrobić. Specjalna mieszanka dla wujka, który jest na każdym weselu i wszystko wie najlepiej? Pewnie, że może zrobić. A może zajzajer dla specjalnego smakosza z bimberem? Nigdy nie robił, ale podołał. I smakosz był zadowolony, że wali w czachę. Chyba nie było takiego zamówienia, któremu by nie sprostał.

I co ważne, wszystkie były bardzo smaczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *