Pranie tapicerki samochodowej

Pranie tapicerki samochodowej

Pamiętasz ten zapach jak wsiadałeś do kupowanego samochodu? Nie zależnie czy to jest auto z salonu czy z komisu lub od osoby prywatnej, te auta bardzo często świetnie pachną. Zapach ten kojarzy nam się z nowością. To jednak nie nowość tak pachnie. Pranie tapicerki samochodowej, a więc czysta tapicerka sprowadzą właśnie ten zapach.

Kupno samochodu to zawsze duże wydarzenie w życiu każdego człowieka. W końcu wydajemy pokaźną kupkę ciężko zarobionych pieniędzy.

Zakup taki często wiąże się z wieloma wyprawami, aby pooglądać samochody. Wiem, bo sam tak robię. Najpierw wybieram komis, na którym jest jak najwięcej samochodów, które mnie interesują. Wsiadam do nich. Sprawdzam czy jest dużo miejsca. Czy fotele są wygodne. Czy jest odpowiednio duży bagażnik itp.

Gdy spośród kilkunastu potencjalnych modeli odrzucę większość i zostanie mi ich już tylko kilka to wtedy zaczynam właściwe poszukiwania. I właśnie tutaj dochodzimy do sedna sprawy – zapachu nowości.

Zadbany lepszy

Zdecydowanie łatwiej sprzedać samochód zadbany. Pisząc zadbany mam na myśli wnętrze samochodu. O ile trudno naprawić porysowane plastiki, o tyle warto zadbać o to, aby tapicerka samochodu była czysta, a kokpitu nie pokrywał kurz tylko ładnie się świecił. Kupujący wsiadając do zadbanego samochodu jest więcej mu wybaczyć.

Pranie tapicerki samochodowej
W ramach prania tapicerki samochodowej wiele firm świadczy również usługi czyszczenia i nabłyszczania wszystkich plastików

To właśnie czyta tapicerka wydziela z siebie zapach, który najczęściej kojarzymy z nowym samochodem. Wydaje mi się, że warto zadbać o każdy detal, aby tylko spowodować, że nasz samochód zyska w oczach kupującego.

Samodzielne pranie tapicerki

Czy jest sens samodzielnego prania tapicerki. O ile masz taką możliwość i odpowiedni sprzęt to oczywiście jest sens. Jednak warto zadbać o najwyższej jakości środki piorące.

Jednak gdy nie masz odkurzacza piorącego, mieszkasz w bloku lub zwyczajnie nie masz czasu to polecam zapoznać się z ofertą firm z okolicy, które zajmują się profesjonalnym praniem tapicerki.

Jak wybrać firmę do czyszczenia tapicerki samochodowej

Jak wybrać najlepszą firmę? Tak właściwie to zasada prania tapicerki jest na tyle prosta, że każda firma świadczy usługi na podobnym poziomie. Różnica czasem polega na marce stosowanych środków i czasie jaki należy zarezerwować na takie czyszczenie.

Warto jednak unikać firm, które na swojej stronie piszą o detailingu. Pranie tapicerki a detailing to dwa różne światy. To znaczy usługa wygląda dokładnie tak samo, jednak ceny są drastycznie inne.

Wpisz w wyszukiwarkę po prostu pranie tapicerki samochodowej i sprawdź wyniki.

Pranie tapicerki samochodowej cena

Jaki jest koszt takiego prania? Tak naprawdę wszystko zależy od twojego miejsca zamieszkania. Podejrzewam, że taka sama usługa w Warszawie i w Sieradzu to będą dwie różne ceny.

Niemniej, z własnego doświadczenia wiem, że ceny za kompleksowe czyszczenie tapicerki samochodowej oraz czyszczenie plastików to koszt 250 – 450 zł.

Czy to mało, czy to dużo, każdy już odpowiedzieć musi sobie sam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *