Internetowa drukarnia offsetowa

internetowa drukarnia offsetowa

Czasy pandemii połączone z XXI wiekiem, powodują, że mimo wszelkich niedogodności, działalność gospodarcza jest możliwa. Gdyby taka pandemia pojawiła się jeszcze 50 lat temu, wtedy była by klęska głodu. Obecnie firmy starają radzić sobie z niedogodnościami i restrykcjami przenosząc się do Internetu. Internetowa drukarnia offsetowa to również ratunek dla wielu firm biorąc pod uwagę cięcie kosztów.


Cięcie kosztów

Będąc przedsiębiorcą musisz posiadać chociażby niezbędne minimum reklamowe. Ulotki. Wizytówki. Banery. Szyld. Chyba nie ma firmy, która funkcjonowała by bez tych elementów.

Jako przedsiębiorca w czasach zarazy, zostałeś postawiony w sytuacji, gdy część twoich klientów przestała cię odwiedzać. Czy to z racji obawy o własne zdrowie, czy też może przerzuciła się na zakupy online.

Mając mniejsze miesięczne dochody trzeba ograniczać miesięczne wydatki.

Reklama przez większość firm traktowana jest jako zbędny dodatek do ich działalności. Z tego powodu w czasie mniejszych dochodów pierwsze co to tną wydatki na reklamę.

Jednak z drugiej strony, skoro większość przedsiębiorców tak robi to może ty powinieneś zrobić dokładnie odwrotnie, aby reklamować się i przejąć ich klientów.

Warto w tej sytuacji zastanowić się nad znalezieniem tańszej alternatywy dla naszej aktualnej drukarni. Tutaj z pomocą przychodzi Internet.

Internetowa drukarnia offsetowa

Co ma dla ciebie większe znaczenie – cena czy szybkość realizacji? Jeżeli kosztem obniżenia ceny jesteś w stanie poświęcić jeden dzień to witamy w świecie nowych możliwości.

internetowa drukarnia offsetowa
Maszyna do druku offsetowego

Dlaczego jeden dzień? Otóż w przypadku korzystania z internetowych drukarni offsetowych, właśnie jeden dzień dłużej trwa realizacja zamówienia. Jeden dzień, ponieważ właśnie tyle potrzebuje firma kurierska na dostawę paczki z jednego miejsca w Polsce do drugiego.

Co zyskujemy? No cóż. W niektórych sytuacjach obniżenie kosztów reklamy nawet o połowę.

Dlaczego internetowa drukarnia offsetowa jest tańsza? Na całkowity koszt wydruku składa się głównie koszt zakupu papieru. W zależności od rodzaju druku, wychodzi to 60 – 70% wartości zamówienia.

Każda drukarnia drukuje na arkuszach papieru przewyższających drukowane na nich produkty. Na przykład zamawiając druk ulotek A6, drukarnia drukuje je na arkuszu umożliwiającym druk 10 – 16 takich ulotek.

W przypadku drukarni lokalnych, musisz albo dużej czekać, na zapełnienie całego arkusza, albo musisz płacić za odpady, a więc puste miejsca na arkuszu.

W przypadku internetowej drukarni offsetowej, z racji większej liczby klientów z całej Polski, czas potrzebny na zapełnienie arkusza jest dużo krótszy. Oznacza to, że nie musisz dodatkowo płacić za niezadrukowane ulotki.

internetowa drukarnia offsetowa
Drukarnia offsetowa

Z racji, że lokalna drukarnia drukuje tylko dla lokalnych firm, na zapełnienie się arkusza trzeba czekać kilka dni. Może się zdarzyć, że drukarnie internetowe, dzięki większej liczbie zamówień szybciej zapełnią arkusz. Oznacza to, że mimo teoretycznie dłuższego czasu realizacji (1 dzień potrzebny na dostawę kurierem), może się okazać, że druk pojawi się szybciej niż w przypadku lokalnej drukarni.

O jakość druku możesz być spokojny. Druk offsetowy jest na tyle zautomatyzowany, że trudno tutaj coś popsuć. Warto jedynie dopytać się o grubość papieru, aby była taka sama jak dotychczas.

Warto więc zapoznać się z ofertą największych internetowych drukarnia offsetowych i poznanie ich ofert. Może być nie tylko taniej, ale również szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *